Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Verdejo Airad 2011

Komentarze
Ángel Peláez Fernández Tierra de León Verdejo Airad 2011
Wszystkie zalety Verdejo.

Ángel Peláez Fernández Tierra de León Verdejo Airad 2011

Najstarsi Winicjatywowicze pamiętają, że Verdejo było gorącym tematem zeszłego lata. Żałuję, że wtedy nie znałem tego wina z Hiszpańskiego Smaku, bo uplasowałoby się wysoko na mojej liście ulubieńców. Oczywiście w swoim przedziale cenowym (32 zł), bo nie ma tu może głębi takiego Lagar de Isilla, ale zachowuje najbardziej pożądane cechy Verdejo: świeżość, mocny cytrusowy owoc, lekkość, pijalność, nerw i kop. Pamiętajcie, żeby dobrze schłodzić, wtedy jest najprzyjemniejsze. Ciekawostka: w odróżnieniu od większości Verdejo to wino nie pochodzi z apelacji DO Rueda, tylko z bardziej na północ położonego regionu León, gdzie Verdejo spotyka się rzadziej niż Godello. Widać że ta część Hiszpanii idzie mocno w górę.

Do degustacji otrzymałem również czerwone Bodega S. Arroyo Ribera del Duero Señorío del Sotillo Roble 2011 (44 zł) i była to miła niespodzianka. Chyba już wszyscy wiedzą, że Ribera del Duero to nie jest moje ulubione wino, na domiar złego kategoria „roble” (czyli wino starzone w beczce krócej niż crianza) to najczęściej dość toporne, paradoksalnie przebeczkowane trunki. Tutaj cynamonu od beczki nie brakuje, ale jest też sporo owocu (klasyczna dla Tempranillo truskawka), wino nie męczy i bardzo przyjemnie się pije. No i ma dobrą cenę. Na chwilę przeprosiłem się z Riberą. Bardzo dobre znalezisko importera Hiszpański Smak, polecam.

S. Arroyo Ribera del Duero Seńorio de Sotillo Roble 2011
Dobra niespodzianka.

Źródło win: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Barolo

    Jestem zmęczony po Proseco, albo ślepy: kto jest importerem?

  • Barolo

    ok, podlinkowany pod ceną – idę spać, bo bąbelki są zdradliwe, zwłaszcza od Villa Sandi / Treviso pite po Pietra Pura Mandus Primitivo 2011.