Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Albert Mann Riesling Albert 2009

Komentarze
Albert Mann Alsace Riesling Cuvee Albert 2009
Elegancka klasyka.

 

Albert Mann Alsace Riesling Cuvée Albert 2009

Uczucia do Alzacji mam letnie, kocham jej dobre wina, ale często nacinam się na mierne. Przy Pinot Gris i Gewurztraminerze przynajmniej znane są reguły gry: dużo cukru resztkowego, wina bogate na maksa. Przy Rieslingu takiej pewności nie ma, jak pisaliśmy po niedawnej prezentacji win alzackich, tutejszy Riesling może sięgać od protestanckiego kwasiora po likierowego rastafarianina.

Gdyby ktoś mi powiedział, że winem września uznam Rieslinga z 11 g cukru, wyśmiałbym go (lub ją). A jednak Albertowi Mannowi udała się ta sztuka. Wino z ciepłego rocznika 2009 jest nadzwyczajnie świeże, grejpfrutowa kwaskowatość i goryczka nadają mu genialny drajw. Cukier wzbogaca aromaty i nadaje winu intensywności, ale w zasadzie jest to rzecz wytrawna, którą wypiłem do dorady na takiej samej zasadzie, na jakiej wypiłbym Muscadeta. A aromaty się zmieniały jak w fotoplastykonie, od kwiatów przez brzoskwinię aż po wosk i miód. Inspirująca butelka. (105 zł, kupisz w sklepach Vinoteka13)

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.