Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

„Pogrzebany” + Toro

Komentarze
Pogrzebany Ryan Reynolds Buried the movie
Dla tych, co lubią się bać.

Joanna Kołodziejczak: W sobotę „Pogrzebany” na Canal+. Film, który jest dowodem na to, że nie trzeba mieć mega budżetu, żeby zrobić na widzach mega wrażenie. Film, który naprawdę przeraża, choć właściwie nic by się w nim nie działo, gdyby nie tak ważny we współczesnym kinie rekwizyt – telefon komórkowy. Nie zepsujemy zabawy, ujawniając, że główny (i jedyny!) bohater jest od początku pogrzebany żywcem. Dowiadujemy się tego już w pierwszej scenie. A potem jest tylko straszniej… Jak u Hitchcocka.

Ryan Reynolds – lepiej znany jako mąż swojej bardzo znanej eksżony Scarlett Johansson – powiedział podobno, że po tym co przeżył podczas pracy nad „Pogrzebanym” nigdy nie będzie już narzekał na warunki panujące na planie filmowym. Trudno mu się dziwić, ponoć przez 17 dni praktycznie mieszkał w trumnie. Ale warto było się pomęczyć! Jego kreacja jest tak przekonująca, że widz prawie się dusi przed telewizorem, obgryza paznokcie i walczy ze sobą, by nie przełączyć na inny kanał… Nie wiadomo, ile w tym zasługi naprawdę dobrego i pozbawionego hollywoodzkiego patosu scenariusza, a ile – talentu aktorskiego Reynoldsa. Może to kwestia połączenia tych dwóch rzeczy? Dodajmy jeszcze, że „Pogrzebanego” wyreżyserował mało doświadczony w filmowym rzemiośle Hiszpan Rodrigo Cortés.

„To film, który bardziej się przeżywa, niż ogląda” – powiedział Reynolds. Nie sposób się nie zgodzić. Jeśli ktoś ma ochotę na dobrą i angażującą sensację, gorąco polecam.

Ponieważ film jest dość ciężki, warto sięgnąć po coś odpowiadającego „ciężarem” i dorównującego „ziemistością”…

Maurodos Toro San Roman 2007
Gęste, kremowe, gładkie.

Izabela Kamińska: Dlatego polecam zaopatrzyć się przed sobotą w butelkę San Román z Toro. Wino to muskularne jak boski Reynolds, męskie i konkretne. Mężczyznom ta bestia zasmakuje, a kobiety poczują się przy niej bezpiecznie! Głęboki kolor, intensywny aromat czekolady, jagód i ziół. Gęste, kremowe, gładkie. Przez pierwsze pół filmu można je wąchać, przez drugie sączyć powoli… Sceneria w filmie wciąż ta sama, więc wino proponuję o fabule zagmatwanej, rozwijające się w kieliszku z elegancką powolnością. Fantastyczne dzieło Mariano Garcíi idealne na wieczór z „Pogrzebanym”!

Film zobaczyć można na Canal+ w sobotę 11.02 o godzinie 20:00.

Wino do kupienia w Złocie Hiszpanii (163 zł).

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Sławomir Hapak

  chyba nie odważyłbym się wypić San Roman do horroru czy thrillera, w obawie, by nie zepsuć sobie… wina…

  • deo

   Sławomir Hapak

    Ja też uważam, że szkoda dobrego wina. Do horroru to raczej popcorn i cola, ewentualnie piwo i orzeszki.

   • cerretalto

    deo

    ajtam, ajtam, a co popijał do wątróbki Hannibal Lecter? :)

    • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
     Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
     Kuba – WINE TASTING PL

     cerretalto

     Zależy z czym ją podawał – ale do wątróbki dobry Tokaj nigdy nie jest zły:)

     • Sławomir Hapak

      Kuba – WINE TASTING PL

      to jeszcze zależy, czyja to wątróbka… jak Zgryźliwego Tetryka, to lepiej już ten tokaj solo wypić ;-)

     • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
      Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
      Kuba – WINE TASTING PL

      Sławomir Hapak

      albo zapić czymś mocniejszym, żeby się problemów żołądkowych nie nabawić :p

    • Izabela Kamińska

     cerretalto

      Chianti:). Ale do tego filmu mi Chianti nie pasuje. Wyobraźcie sobie, że za jakiś czas po naszych tekstach, ludzie naprawdę zasiadają przed tele z butelką wina, ładnymi kieliszkami, wąchają, wolno popijają… taki flashmob:)! Oczywiście obiecuję polecać wina z różnych półek i będę myśleć o tych, co nie mieszkają w dużych miastach. Może nie zawsze się uda, ale obiecuję, że będę się starać.

     • cerretalto

      Izabela Kamińska

      :), ale tak jak w przypadku kawałów krwistego mięsa Chianti może się tradycyjnie dobrze sprawdzić. Odradzałbym jednak ładne, duże kieliszki, bo niektóre klimaty z ekranu mogłyby się pojawić też na widowni. Wino do filmu czy czegokolwiek innego niż jedzenie to chyba trudny temat więc życzę udanych prób :)

     • Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
      Zdjęcie profilowe Jakub Małecki
      Kuba – WINE TASTING PL

      Izabela Kamińska

      Piękne to będą czasy, jeśli kiedyś zamiast piwa i chipsów, na polskich, domowych seansach filmowych pojawią się w przewadze sery i wino

   • Izabela Kamińska

    deo

     No co wy! Wino tylko do Fassbindera? Właśnie nie! Ten film jest fajną rozrywką i ja do niego wino piłam! Wino nie odmówiło współpracy:).

 • Izabela Kamińska

   Proszę o trzymanie kciuków! Poważne zadanie przed nami!

 • Izabela Kamińska

   I ktoś widział „Pogrzebanego”? Pił coś do tego? Ciekawa jestem opinii:)

  • Grzegorz

   Izabela Kamińska

   Film świetny. mocno wbija w fotel…Nie mogłem jednak pić San Roman ,bom człek z prowincji i daleko mi było do warszawskiego sklepu…:) Na przyszłośc prosze o propozycję bardziej dostępne…:) 
    Niemniej jednak 3 lampki portugalskiego Meia Encosta skonsumowałem ,choć trudna manualnie to była czynność ,gdyż…do jednego ramienia tuliła się małżonka więc dłoń wyłaczona była z manewrowania a przy palcach drugiej dłoni paznokcie obgryzałem…