Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

„Pod słońcem Toskanii” + Vernaccia

Komentarze

Joanna Kołodziejczak: Film o kobietach, dla kobiet i przez kobiety zrobiony – „Pod słońcem Toskanii”. Jest słodki jak Vin Santo, romantyczny jak szekspirowscy kochankowie i z happy endem, jak przystało na hollywoodzkie produkcje.

Polecam także wszystkim, którzy jeszcze nie byli w Toskanii. Jest tak piękna, jak ją malują, filmują i fotografują. Ocierające się o kicz „landszafciki” z zachodzącym słońcem na tle rzędów cyprysów to najprawdziwsze oblicze tego regionu! Dodajmy do tego wspaniałą włoską kuchnię i gościnność Włochów, której nie sposób się oprzeć oraz jedne z najlepszych win świata – i mamy przepis na dozgonne szczęście.

W filmie, który powstał na podstawie książki Frances Mayes, właśnie takie szczęście spotyka główną bohaterkę (wcześniej oczywiście skrzywdzoną i sponiewieraną przez życie i eksmęża). Fabuła jest nieco naiwna, ale jeśli ktoś ma ochotę zanurzyć się na chwilę w toskańskich klimatach i dać zszarganym nerwom odpocząć po tygodniu zmagań z rodzimą rzeczywistością – „Pod słońcem Toskanii” będzie idealnym wyborem.

A idealnym towarzyszem do tego seansu będzie oczywiście pochodząca z Toskanii vernaccia…

Pod słońcem Toskanii, wino i kino, Vernaccia, Vernaccia di San Gimignano, Toskania
W sumie ładny film...

Izabela Kamińska: Właściwie od jakiegoś czasu przebąkujemy tu i tam na łamach Winicjatywy o tym sympatycznym toskańskim szczepie o zapachu gruszek i jabłek oraz posmaku migdałów, a ten tydzień możemy już oficjalnie nazwać tygodniem z Vernaccią! W środę tanią wersję z Lidla polecał Wojtek. Ja zachęcam Was do zapoznania się z ofertą Salute. Warta spróbowania na pewno jest ta od Giovanniego Panizziego (akurat w promocji, za 49 zł) – oto smak dobrej Vernacci! Jak spróbujecie – napiszcie, co sądzicie! Film  jest w niedzielę i oficjalnie zakończy ten biały toskański tydzień.

Vernaccia, Panizzi, Toskania, wino i kino
Biała Toskania.

„Pod słońcem Toskanii”: TVP1, niedziela 1.04, godz. 21:20.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

 • Mikołaj Wierzbicki

  Dom z tego filmu jest do kupienia. Cena – jedyne 9,5
  mln euro. Swoją drogą profesor
  polonistyki w berecie, podczytujący Miłosza pomiędzy wbijaniem kolejnych
  gwoździ to już lekka przesada…
  http://www.hollywoodreporter.com/news/villa-under-the-tuscan-sun-sale-296457

 • Grzegorz

  Film dla kobiet ? a czemuż to ?!  Mężczyźni też są estetami i lubią piękne widoki ,romantyczne scenerie oraz…piękne kobiety :) 
  Film obejrzałem już 2raz… Z ogromną przyjemnością i kieliszkiem Chianti w ręku :) Jest w nim tak cudowny klimat ,że o 23.00 chciałem pakować walizki i ruszać do Włoch…Rzeczywistość -w postaci małżonki-od razu w nocy ściągnęła mnie na Ziemię a chłodny poniedziałek przypomniał ,że wakacje dopiero za 3 miesiące :(  Ech… kto wymyślił pory roku…? 

  • Izabela Kamińska

   Grzegorz

    Z tym filmem „dla kobiet”, to taka mała prowokacja z przymrużeniem oka!:)))) To jak z różowymi – część mężczyzn uznaje, ze picie różu im nie przystoi!