Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

„Aż poleje się krew” + Eger

Komentarze

Joanna Kołodziejczak: W sobotę na Ale Kino+ dramat „Aż poleje się krew” z „oskarowym” Danielem Day-Lewisem w roli bezwzględnego przedsiębiorcy. Kto nie widział, niech koniecznie usiądzie przed telewizorem.

Film wymaga nieco wysiłku, by dotrwać do finału. Krew nie leje się aż takimi strumieniami, jak można się spodziewać po tytule, za to pełno tu okrucieństwa, bólu i cierpienia. Głównego bohatera niestety nie da się polubić, choć osobiście pałałam od zawsze sympatią do grającego go aktora. I to mnie najbardziej zachwyca w tym filmie. Day-Lewis wciela się w dążącego po trupach do celu przedsiębiorcę i poszukiwacza ropy naftowej. I robi to naprawdę przekonująco! Przez większą część seansu napawa nas strachem i obrzydzeniem. I dopiero pod koniec widz zaczyna go żałować. A zaraz potem podziwiać talent aktorski Brytyjczyka.

There Will Be Blood Aż poleje się krew Daniel Day-Lewis
Wybitna kreacja aktorska.

Nawet jeśli kogoś nie zaintryguje fabuła, kreacja Daniela Day-Lewisa zasługuje na to, by zasiąść w sobotni wieczór przed telewizorem i podziwiać. Oskar – moim zdaniem – w pełni zasłużony!

Izabela Kamińska: Przyznam, że to tytuł filmu zainspirował mnie do zaproponowania wam wina, które możecie kojarzyć źle, choć wielka to strata i niesprawiedliwość. Do tego filmu koniecznie trzeba podejść z kieliszkiem Egri Bikavéra. Trunek ten znamy z naszych marketowych półek i pewnie niejednej studenckiej imprezy: tanie wino, fajna nazwa. Przez wiele lat kupić można było u nas jedynie kiepskiego gatunku „byczą krew” z masowej produkcji lub, o zgrozo, „pseudowina”, które z Egerem nic wspólnego nigdy nie miały. Jaka to szkoda! Węgry niedaleko, kraj jest nam to bratni, wybrać się warto i przekonać, w jakim zakłamaniu wielu z nas żyło przez lata! A tymczasem, skoro wakacje daleko, a film już w sobotę, zakupić porządnego Bikavera w sklepie specjalistycznym. Jeśli nie chemy wydać za dużo, za ok. 40 zł dostaniemy Bikavéra od Lajosa Gála, za 69 zł Áldás Egri Bikavér St Andrea, a za 58 zł – Tibor Gál Egri Bikavér. Zrozumieć Eger pomoże wam też Egri Bikavér Gróf Buttler, choć to już wyższa półka. Za to powiem Wam od razu, że w tym przypadku należy unikać raczej najniższej półki. Spróbowałam dziś dla Was wina za Tesco za 10 zł i nie było to miłe przeżycie.

Gróf Buttler Egri Bikaver Nagy-Eged
Idealne wino na VIP-pokaz tego filmu.

Bycza krew to kupaż (czyli mieszanka) przynajmniej trzech szczepów, z których żaden nie może dominować (mogą to być cabernet sauvignon, kékfrankos, kékmedoc, portugieser czy kadarka). Dobrze zrobione powinno dać głębokie rasowe wino, o zapachu czereśni, jeżyn i przypraw. Czemu nie kojarzy nam się z dobrym winem? Dajcie mu szansę!

„Aż poleje się krew”: Ale Kino+, sobota 17.03, godz. 20:10

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • pawelB

    Doskonały film, w odróżnieniu jednak od Autora – u mnie zamiast obrzydzenia charakter Mr.Plainview wzbudza zachwyt, zwłaszcza w scenach z miejscowym pastorem. Tacy własnie jesteśmy jako ludzie, a Lewisowi udało się to szczerze oddać, nie ma co się oszukiwać jacy to jesteśmy fajni. Bycza krew jeszcze przed zmianą etykiety na „krowią” od J.Bolyki, nie ma jak to trochę złota na przedzie jak spiewał Kazik.