Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Kibicu! Do meczu pij wino!!!

Komentarze

8 maja ważny mecz dla kibiców Legii. Właściwie nie powinnam nawet tego wiedzieć, bo piłki nożnej nie oglądam nigdy, ale kiedy piłka nożna zaczyna mieć jakieś punkty styczne ze światem wina, to moja uwaga zdecydowanie zostaje przykuta. I tak dzięki znajomym dowiedziałam się, że Legia posiada swoje własne wino! Można je zakupić w sklepie firmowym, a wybór jest naprawdę – przynajmniej teoretycznie – całkiem porządny i przemyślany. A do tego te dumne i naprawdę robiące wrażenie etykiety!

Wino do piłki nożnej. ©Izabela Kamińska
Wino do piłki nożnej. © Izabela Kamińska.

Spróbowałam dwóch win: Primitivo di Manduria 2013 z wyższej półki (cena ok. 109 zł, jest też czerwień bardziej podstawowa, której jednak nie zakupiłam) i Malvasia del Salento 2014. Oba wina o zdecydowanym profilu „polskim” – mało kwasowości, sporo słodyczy (stąd moja opinia o przemyślanym wyborze win). Nie moja stylistyka, ale jeśli dzięki temu kibic do karkówki wypije primitivo, a jego dziewczyna umoczy usta w malvasii i nie skrzywi się przy tym z bólu, to jestem za!

Na pytanie, czy wina się sprzedają, „Hospitality Manager” Legii odpowiedział, że „owszem, ale kiedy skończy się zakupiona partia wina, istnieje szansa, że wycofają się z kontynuacji projektu”.

W ofercie sklepu jest również prosecco oraz szampan (czyli jest w tym sklepie coś dla każdego), ale postanowiłam nie zaryzykowałam. Może kiedyś, przy okazji, jeśli po niedzielnym zwycięstwie zostanie jeszcze choć butelka na półkach…

Legendary! ©Izabela Kamińska
Legendary! © Izabela Kamińska.

Źródło wina: zakup własny.

Komentarze

 • Adam Bauer

  obawiam się, że zwycięstwa nie będzie, ale na smutnego też można się napić :) Pozdrawiam z Gliwic

 • Łukasz Grzeszczyk

  Jak na smutno, to kupcie trochę butelek do Gliwic, po niedzielnym meczu będą jak znalazł ; – ). Pozdrawiam z Warszawy : – )

 • Łukasz Grzeszczyk

  @Izabela Kamińska skoro Pani uwagę może przykuć styk wina i piłki nożnej to proszę ją skierować w stronę http://bodegainiesta.pl/ – oraz tu: http://bodegainiesta.pl/winnica/
  Do zobaczenia w Mielżyński Wine Bar : – )

 • Winiarek

  Nie reklamuj….

 • Grzegorz Kalinowski

  Najpierw niech Piast zagra przynajmniej raz przy komplecie :) musi przyjechać Zabrze lub Chorzów żeby tak było. BTW w przypadku wygranej Piasta wystarcza skrzynka, byłby to pierwszy taki mistrz od czasów Szombierek Bytom. Pozdrawaim.

 • Piotr Skoworodko

  w Wine and You na Malczewskiego też mają (przynajmniej mieli jakiś czas temu) to Primitivo w podstawowej wersji. Semper invicta! :-)

 • kielon

  Nie lepiej po prostu wódkę?

 • Woytek Tumidalski

  Swoją drogą, Primitivo to najlepszy wybór szczepu dla kibiców (co piszę z mieszanymi uczuciami, bo sam bardzo lubię)