Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Winnica nad Jarem Regelt 2013

Komentarze
Udał się! © Maciej Nowicki
Udał się! © Maciej Nowicki.

Sylwia i Mateusz Paciurowie założyli Winnicę nad Jarem w 2008 r., kiedy Mateusz odziedziczył 80-arową działkę w miejscowości Złota, 5 km od Sandomierza. Pierwsze nasadzenia (wyłącznie białe szczepy: Hibernal, Muskat i Bianca) pojawiły się w 2009 r., rok później dosadzono Rondo, Regenta i Zweigelta. W 2013 r. zostały wprowadzone do sprzedaży. Przyznam że z przyjemnością obserwuję rozwój i postęp jakościowy tych win, a rok 2013 wydaje się być najlepszym w historii tej winnicy, zwłaszcza jeśli chodzi o wina czerwone, o co przecież w tym kapryśnym roczniku niełatwo. Marta Wrześniewska w konwentowej relacji polecała już Domini 2013, ja zaś w relacji z konkursu win polskich w Zielonej Górze – Regelta 2013. I to właśnie do niego powracam.

Jak już nie raz pisaliśmy w przypadku szczepu regent, picie go za młodu, zwłaszcza w chłodniejszych rocznikach, nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń, chyba że ktoś lubi sok z buraka i mocno warzywne klimaty. W Regelcie 2013 na szczęście nie występują, w czym z pewnością zasługa także 10% dodatku zweigelta (ostatnio przez polskich winiarzy wyraźnie zapomnianego, a szkoda!). To połączenie dało nam wino niezwykle soczyste, odnajdziemy tu aromaty jeżyny, jagody, aronii, ale także trochę nut ziemistych i wędzonych. Plus za dobre taniny i spięcie całości dobrą kwasowością. Dobre do picia już teraz, warto jednak dać mu trochę czasu, jestem pewien że za rok, półtora będzie robić jeszcze lepsze wrażenie.

Winnica nad Jarem. © Winnica nad Jarem
Winnica nad Jarem. © Winnica nad Jarem

Aha, ponieważ gdzie się da, podkreślam świetną jakość polskich win różowych, to kolejny raz wspomnę że także różowe wino z Winnicy nad Jarem – Rosé 2013 było świetne! (Cena: 45 zł, do nabycia w Winnicy nad Jarem)
Źródło wina: udostępnione do degustacji przez producenta.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.