Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Winnica Jakubów Traminer „9” 2015

Komentarze

Traminer Pajdosz

Winnica Jakubów Traminer „9” 2015

O tym winie autorstwa jednego z najzdolniejszych polskich winiarzy – Michała Pajdosza –wspominałem już przy okazji niedawnego tekstu o zielonogórskim Winobraniu, ale powracam do niego celowo. Bo warto.

W roczniku 2015 nie ma chyba bowiem drugiego wina, które zdobyło by tak duże uznanie. I to zarówno komisji konkursowych, i gości rozmaitych degustacji. Sam miałem szczęście próbować go wielokrotnie, w ciągu ostatniego miesiąca między innymi w trakcie VIII Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO 2016 (gdzie zdobyło oczywiście złoty medal, a także nagrodę specjalną „Za dobre oddanie charakterystyki szczepu”) oraz naszej Szkoły Wina Winicjatywy. I za każdym razem byłem pod wrażeniem. To naprawdę świetne zrobione wino. Wytrawne (co w polskich winach z tej odmiany zdarza się dość rzadko) i nieprzerysowane aromatycznie (co generalnie w winach z tej odmiany też nieczęste). Są wszakże dobre nuty różane, gruszkowe, pigwowe, sporo pikantności, akcenty pieprzne i ziołowe, a w smaku znakomita struktura, długi ziołowy posmak, całość świetnie spięta odpowiednią kwasowością.

W tym nagromadzeniu pozytywnych informacji jest tylko jedna zła – dostępność. W samej winnicy nie jest już dostępny, pojedyncze butelki znajdziecie jeszcze w Winiarni Bachus i Il Vicolo w Zielonej Górze, sklepie 13 Win w Warszawie i (w nieco większej ilości) SPOT w Poznaniu. Nie czekałbym z zakupem! (ok. 60 zł) ♥♥♥♡

Źródło wina: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

 • Radek Rutkowski

  SPOT? Pięknie! :)

 • Robert Borowski

  Z nieba mi spadasz dzisiaj recenzją. Za godzinę jadę do 13 Win, wpisuję na listę zakupów.

 • Myślałem, że nie uda mi się na to wino załapać, ale wczorajsze Grand Prix MW spadło w tej kwestii z nieba. Miałem okazję to wino wczoraj spróbować dwukrotnie – raz na szybko przy stoliku u Michała, a drugi raz na spokojnie w trakcie seminarium. Za pierwszym razem zrobiło bardzo dobre wrażenie, ale drugie podejście było nokautujące. Warto dać mu pooddychać dłużej w kieliszku, pięknie się otwiera. Świetna równowaga.

 • Szymon Maksymowicz

  SPOT. Taka restauracja na Dolnej Wildzie, 500 metrów w stronę centrum od Biedronki pod wiaduktem na Hetmańskiej. :)

 • Radek Rutkowski

  ..i jakieś 200 metrów od mojego mieszkania :).

 • Michał Pierz

  Gdzie jeszcze kupie butelke Traminer’a ktos sie orientuje?

 • W 13win.pl chyba powinny jeszcze być :)

 • Robert Borowski

  Ja kupiłem ostatnią butelkę, w sklepie 13 Win raczej nie ma, ew. warto zadzwonić.

 • Czyli jestem farciarzem. Udało mi się je pić trzy razy i jeszcze mam flaszkę w domu :)