Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

#Wideo: jakie wino do burgera?

Komentarze

Jakie wino do burgera? Klasycznego wołowego, cheeseburgera, ale też do fiszburgera, burgera wegańskiego z cieciorki czy innych zwariowanych kompozycji?

Każdy hipster zadawał sobie to pytanie wiele razy. Dlatego przychodzimy z pomocą! Wraz z 4Senses.tv odwiedziliśmy trzy kultowe warszawskie burger bary i spróbowaliśmy, jaki wino smakuje tam najlepiej! Zobaczcie sami:

Materiał powstał w ramach kampanii edukacyjnej o winach kalifornijskich – płatnego zlecenia California Wines Polska.

Komentarze

 • JustynaSabina

  Świetny materiał!

 • kielon

  Jako że jadam prawdziwe burgery (znaczy z mięchem) to tradycyjnie popijam do nich jakieś Chianti, bordoksa czy nowoświatowe shirazy. Podobną strategię przyjmuję przy kebabach. BTW, będzie odcinek o winie i kebsach? ;)

 • Następny odcinek będzie o drożdżówkach ;-)

  PS Chianti ????

 • kielon

  Wiem że to brzmi dziwnie ale czasem otworzę w tym celu jakieś Classico. Oczywiście mięso nie może być wtedy mocno doprawione i nie należy przesadzać z dodatkami ;)

 • Jaaa. Sutter Home i Barefoot :) Dobrze, że nie poszło: Hmm, do tego burgera sugerujemy SB Sutter Home do nabycia w każdym sklepie w miejscowości powyżej 5 mieszkańców :). Szkoda, że tak to poszło – bo nie wiem, czy primitivo z Apulii to byłby jeszcze dobry kompan do burgera.

 • kielon

  Ostatnio na listę win do burgera dopisałem Menhir Salento CalaMuri. Co prawda nie Apulia ale po sąsiedzku. Tylko trzeba uważać żeby nie przedobrzyć, rocznik który piłem miał 15,5 volt ;) Da radę nawet z sosami barbecue.

 • Dlaczego nie? Chodzi o to, żeby wino było maksymalnie owocowe i intensywne, ale bez gorzkiej taniny.

 • Marek

  Oprócz Zinfandela, Amerykanie do wołowych burgerów ( grillowanych) bardzo chetnie piją również kalifornijski Cabernet Sauvignon. Sam czytałem relacje w internecie z domowych przyjęć podczas których do robionych w domu grillowanych hamburgerów pito drogie kultowe Cabernety po kilkaset dolarów za butelkę. Akurat to mi się u Amerykanów podoba, że np. bogaci kolekcjonerzy otwierają drogie wina do prostych i smacznych dań codziennej amerykańskiej kuchni.

 • Pić można co się chce. My skupiliśmy się na tym co najlepiej pasuje ;-)

  Cabernet jest OK, byle nie za cierpki, bo akurat do burgera – szczególnie napakowanego dodatkami – tanina nie jest potrzebna.

 • Marek

  Dlatego myśle że GCC z Bordeaux do hamburgera mniej by pasowało ( chociaż pewnie też) niż kalifornijski Cabernet. Chciałem tylko w swoim komentarzu zaznaczyć, że w Stanach nie ma takiego zadęcia czy namaszczenia jeśli chodzi o dobieranie drogich butelek do jedzenia jak u nas w Europie, wystarczy dobry hamburger grillowany na dymie, nie potrzeba od razu wołowiny al la Wellington czy polędwicy w sosie berneńskim

 • Radek Rutkowski

  Też mnie zdziwił dobór win, może „artykuł sponsorowany”? :) Ja wiem, że burger to nie jest polędwica Wellington, ale można do tego wypić nawet coś z Biedry za 15 zł i będzie lepiej…

 • Tak materiał powstał we współpracy z California Wines Polska (tak jak napisaliśmy w stopce i napisach końcowych filmu). Natomiast konkretne butelki wybraliśmy sami.

 • Radek Rutkowski

  Wszystko zależy od budżetu – ja mógłbym Brunello popijać do parówek, gdyby mnie było stać ;).

 • Radek Rutkowski

  A, czyli się zgadza, nie zauważyłem, bo film przeglądałem dość pobieżnie (jestem zwolennikiem słowa pisanego, stety).