Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Wairau River Sauvignon Blanc 2015

Komentarze

Wairau River Sauvignon Blanc etykieta

Wairau River Marlborough Sauvignon Blanc 2015

Rok temu podczas wielkiej degustacji win z Nowej Zelandii producent Wairau River szukał swojego importera w Polsce. Znalazł go w osobie DELiWINA i dzięki temu dziś możemy podczas letniego pikniku rozkoszować się jego pysznym, świeżym sauvignon blanc w rozsądnej cenie (79 zł).

Moja rekomendacja jednak nie dotyczy dziś tylko wina. Istotne będzie połączenie go z sałatką na piknik idealną. Połączyłam młodziutki, słodki bób z portulaką warzywną. Oczywiście odkryłam tę świeżą bardzo orzeźwiającą „trawę” dzięki Panu Ziółce Juniorowi. Jest jędrna i delikatnie słodka. Dodałam startą skórkę cytryny, posiekaną kolendrę i miętę w bardzo dużej ilości, posypałam kwiatem soli morskiej i zalałam wszystko szczodrze oliwą. Voilà!

Samo wino super, ale z tą sałatką to zupełnie inny wymiar smaku! © Izabela Kamińska
Samo wino super, ale z tą sałatką to zupełnie inny wymiar smaku! © Izabela Kamińska.

I teraz najważniejsze. To sauvignon blanc jest bardzo klasyczne i czyste: mamy trawę, ładną kwasowość, lekką gorycz skórki grejpfruta w końcówce. Za to w połączeniu z bobem i portulaką staje się, jak to określił mój mąż, zaskakująco „filuterne”. Nagle mamy świeżość do potęgi, uroczą słodycz i miękkość. Odkrywamy zupełnie inną stronę tego sauvignon blanc. Oto namacalny dowód na to, że tematu łączenia wina z jedzenie absolutnie nie należy bagatelizować.

Źródło wina: zakup własny autorki.

Komentarze

  • Jedrus

    Faktycznie rozsądna cena. Do 40 zł można wyszukać wiele win na tym poziomie. Przepraszam za zboczenie cena/jakość. Pozdrawiam.

  • Tomasz

    Trudno się z Panem nie zgodzić. To wino można kupić w UK za mniej niż 12GBP, a wiadomo, że to kraj z jednymi z najwyższych cen w Europie.

  • Te „jedne z najwyższych cen w Europie” są prawdą w przypadku tanich win. Na przykład wina marketowe z Tesco czy Marks & Spencer są tańsze w Polsce niż w UK. Natomiast przy droższych winach czyli powyżej £10 ta różnica się niweluje, bo udział angielskiej akcyzy (>£2/but.) w cenie jest coraz niższy. Klasyfikowane Bordeaux są nierzadko tańsze w Anglii niż we Francji.

  • Krzysztof Otrębski

    Jak komuś za drogo to może sobie kupić Wairau Cove w Tesco za 20 zł :)