Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Tussock Jumper Malbec 2016

Komentarze

Tusccok 1

Tussock Jumper Malbec 2016

Chaos na półkach Biedronki sięgnął absolutu. Wszelkie możliwe promocje i festiwale są ze sobą efektownie wymieszane i choć wspominał już o tym Wojciech Bońkowski w tekście dotyczącym ostatniej oferty – Festiwalu Win Jednoszczepowych – to gdy widzi się to na własne oczy – wrażenie jest wielokrotnie spotęgowane.

Karuzela się jednak nie zatrzymuje i kolejne butelki dołączają już do tych stojących na półkach. Akurat dzisiejszą dość łatwo zauważyć – ubrany w czerwony sweter byk bije po oczach już z daleka. Za linię odzieżową i marketing odpowiada firma Tussock Jumper Wines (w podobne swetry ubiera 16 innych zwierzątek zdobiących etykiety innych win), ale samego wina nie wyprodukowała – zrobiła to dla nich inna, niezwykle uznana i łatwa do zapamiętania: G-74865 DI-602-13-10 B-88980.

I ta przepaść pomiędzy marketingiem a produkcją jest analogiczna do dystansu między ciekawą etykietą a zawartością butelki. Młodziutki Malbec bucha przede wszystkim beczkową wanilią, przez którą dopiero z czasem przebijają się nuty malin, poziomek i śliwek. Wydaje się, że także podana zawartość alkoholu – 13% – jest jedynie pobożnym życzeniem sprzedającego. Czy w tej sytuacji jest to wino, które można komukolwiek polecić? Owszem, Tomek i Kasia – wielbiciele Monasterio de las Viñas – będą zadowoleni, zwłaszcza gdy podadzą je do wołowiny w sosie waniliowym. Ocenę obniża przesadzona cena (24,99 zł). ♥♡Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

 • Trzeba było wziąć Old Vine Garnatcha z Grandes Vinos y Bodegas. 8 zł mniej a przyjemność owocu jest zaskakująca.

 • 2 smaki

  To ja miałem nieco inne doznania… Kiszone ogórki i kapusta, jakiś burak. Z czaaasem pojawił się nikły czerwony owoc i pieprz na niskim poziomie. Może to butelka trefna..?

 • Oz

  Autor jak Franek Dolas – byka od krowy nie odróżnia :-)

 • Radek Rutkowski

  Pamiętam, jak marudziłem, że w Biedzie tylko Portugalia, no to teraz mamy prawie dosłownie wszystko :).

 • Maciej Nowicki

  Faktycznie, nie przyjrzałem się dokładnie, mój błąd :-) Już poprawione!

 • Marcin Czerwiński
 • Maciej Nowicki

  Niby tak, ale jak się przyjrzałem, to byk jak nic! Wygląda więc na to, że i do marketingu można mieć zastrzeżenia :-)

 • Marcin Czerwiński

  Nie ma cojones pod sweterkiem. Chociaż z wyglądu przypomina byka rasy Hereford. Pomoże ktoś? Wątek wydaje się ciekawszy niż wino ;)

 • jb

  Po prostu mały rozmiar ;)

 • Olga

  Mam ambiwalentny stosunek do Pana posta.
  Rasa bydła rozpoznana bezbłędnie… Tych rogów i pitbullowych oczu nie można pomylić.
  Ale z tymi cojones to Pan odjechał. Tez ma Pan cojones pod sweterkiem..?

 • Marcin Czerwiński

  I tak. I nie. ;)

 • janek

  Wg mnie to wino (Tussock) jest całkiem dobre i ciekawe, dziwi mnie taka negatywna recenzja z Pana strony. Może miał Pan zły dzień..(?)
  Ten Malbec z roku 2014 dostał w magazynie Wine Enthusiast 85 pkt, tylko 2 pkt mniej od najlepszego wina czerwonego w kategorii OPEN na Grand Prix Magazynu Wino 2016.

  Generalnie Tussock Jumper to marka która nie jest winiarnią, poszukują na świecie ciekawych win, butelkują i brandują je marką Tussock ze zwierzątkiem i puszczają na rynek.

  A ten kod producenta wystarczy wrzucić w google żeby dowiedzieć się że producentem tego Malbeca jest http://www.bodegascallia.com/.

  Zabrakło mi informacji konkretnych w Pana recenzji, przykro mi to stwierdzić ale na Winicjatywie oczekiwałbym czegoś więcej niż „recenzji „pisanych na kolanie.

 • valdano

  To wino posiada podstawowe cechy malbeca ,ale juz przy drugim kieliszku strasznie mdli ten dziwny posmak wanillli i wior:) Zaznaczam .ze jest to moje subiektywne odczucie. pozdr.

 • Tussock Jumper tylko 2 pkt. mniej niż Bucerchiale Riserva 2011, to na pewno dowcip roku.

 • Pepe
 • Po pierwsze oceniały dwie różne osoby.
  Po drugie, proszę przesłać tę cudną notkę o Bucerchiale do Tomka Prange-Barczyńskiego, Adama Pawłowskiego MS i innych degustatorów z panelu Magazynu Wino. Na pewno się uśmiechną.
  „This is evolving quickly and the fruit richness is already drying up, so drink sooner rather than later.”

  Ja piłem to wino wiosną i nie podzielam obaw p. O’Keefe. A porównanie do Malbeka z koncentratu naprawdę się nadaje na prima aprilis, co wyczuje każdy, kto oba wina próbował, a nie tylko o nich czytał.