Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Tamdhu 10 Years Old

Komentarze

©

Tamdhu Speyside Single Malt Scotch Whisky 10 Years Old

Upłynęło sporo czasu, odkąd do moich rąk trafiła butelka whisky Tamdhu. Nie uszła ona mojej uwadze, ale też nie zajęła miejsca w pierwszym szeregu. W końcu nadszedł jednak czas degustacji.

nos: toffi, słód, wanilia i orzechy

usta: słodkie, owocowe; wiśnie, karmel, przyprawy korzenne

finisz: wytrawny, pieprzny

ciekawostki: destylarnia wznowiła produkcję w 2012 roku.

Krótko mówiąc: dobra whisky. Nie zaskakuje, nie rzucana kolana, ale sprawia sporo przyjemności. Łagodny profil zachęca początkujących miłośników do dalszych poszukiwań. Warto zwrócić uwagę na kształt butelki, elegancki i oryginalny.

Butelka trafiła do moich rak za sprawą poznańskiego importera wina – Vininova, który stworzył autorskie portfolio alkoholi mocnych. Prócz whisky znalazły się w nim koniaki i burbony, a Irlandia spotyka się tam z Meksykiem – jednym słowem cały Świat na wyciągnięcie ręki.

Ze Szkocji przybywa do nas tercet destylarni Glencadam, Tamdhu i Tomintoul (pierwsza i trzecia destylarnia obecne są na naszym rynku od lat za sprawą importerów takich jak Pinot.pl czy Old Polish Vodka). Ceny u wszystkich zbliżone, więc konkurencja rozpocznie się na etapie dystrybucji. Wersja finiszowana w beczkach po sherry i porto warte zainteresowania, a z rzeczy mniej dostępnych – Tomintoul 1976. Stany Zjednoczone reprezentuje destylarnia Heaven Hill, której burbon Elijah Craig od lat należy do moich ulubionych. Warto zwrócić też uwagę na whiskey irlandzką z destylarni Cooley – The Wild Geese i wódkę Mamont.

Na koniec zostawiam coś przynajmniej dla mnie zaskakującego – sotol, który po tequili i mezcalu jest trzecim narodowym destylatem Meksyku. Odważny wybór z perspektywami. Wietrzę małą poznańską rewolucję.

Whisky Tamdhu 10 Years Old dostępna w sklepie Vininova.pl w cenie 175 zł.

Żródło whisky: nadesłana do degustacji przez importera.

Komentarze