Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Springbank 12 Years Old Cask Strength

Komentarze

wc

Springbank Cask Strength 12 Years Old Single Malt Whisky

Półwysep Kintyre jest przepiękny zarówno dzięki naturalnym krajobrazom, jak i malowniczo położonym polom golfowym, stworzonym ręką ludzką. Z jednego z nich, położonego na plaży Dunavety Golf Club, widać Irlandię, która z tego miejsca wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Nieopodal, nad jeziorem o tej samej nazwie którego portu strzeże wyspa Daavar, leży miasteczko Campbeltown. Ze względu na zagęszczenie działających tu destylarni, Campbeltown uchodziło kiedyś za stolicę whisky. Dzisiaj działa tu już tylko trzech producentów – Springbank, Glengyle i Glen Scotia.

Dwie pierwsze z nich należą do potomków Archibalda Mitchella i mieszczą się w jednym podwórku. Springbank produkuje trzy destylaty – owocowy w charakterze Springbank, torfowy Longrow i najdelikatniejszy, trzykrotnie destylowany Hazelburn. W Glengyle powstaje zaś whisky Kilkerran, która wciąż poszukuje swojego stylu. Rodzina Mitchellów w swojej ofercie ma także blend noszący nazwę Campbeltown Loch, który nazwą nawiązuje zarówno do pobliskiego jeziora, jak i piosenki słynnego szkockiego barda Andy Stewarta. Degustując Springbanka warto sobie zanucić tę ostatnią: Oh Campbeltown Loch, Ah wish ye were whisky!

Nos: złożony; suszone morele, wędzone śliwki, cynamon, karmel
usta: oleiste; pomarańcze, jagody, toffi, kawa
finisz: długi; owocowo-dymny
ciekawostki: whisky butelkowana jest w mocy beczkowej – 54,3% alk.

Whisky dostępna w sklepach internetowych i stacjonarnych m.in. M&P, Eluxo.pl, Krest.pl w cenie od 299 zł.

Źródło whisky: zakup własny autora.

Komentarze

 • Barolo
 • loom

  Tego Springbanka można kupić za lekko ponad 200zł. Proszę nie reklamować internetowej drożyzny. Co to znacz, że Kilkerran szuka swojego stylu???

 • Guest
 • Barolo

  Springbank/Longrow/Hazelburn produkowane są na starszym sprzęcie i w uproszczeniu różnią się zawartością torfu.

  Kilkerran to projekt syna właściciela Springbank (dawno temu), aby wykreować swój własny styl, odmienny od Ojca ;-) Najnowsi właściciele (było ich po drodze wielu) w 2000 roku postawili nową linię. Dosyć nieregularnie wypuszczają batche. Jak byłem w 2011 to w „zakładzie” żywego ducha nie było.

  Polecam http://www.kilkerransinglemalt.com/about/

 • Gdzie? Pinot Wine&Spirits ma drożej, Dom Whisky ma dużo drożej, podobnie M&P – gro sklepów whisky ma prosto od nich, więc siłą rzeczy taniej nie zrobią. Popytałem w Łodzi w kilku sklepach – też ceny na południe od wskazanych w tekście. Podlinkowane sklepy nie odstają, a już na pewno nie na niekorzyść. Chętnie przytulę tą butelkę za 200zł – tylko proszę powiedzieć, skąd?

  Taniej chwali się tylko singlemalt.pl – ale oni z kolei tej butelki od dawna nie mają, a inne pozycje Springback dorównały cenowo do konkurencji.