Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Sigalas Santorini 2016

Komentarze

santorini-sigalas-2015

Sigalas Santorini 2016

Każdy winoman słyszał o Santorini, każdy fanatyk słyszał o Santorini Sigalasa. To klasyk winiarskiej Grecji i mocny kandydat na „największy ukryty skarb” winiarskiego świata. Co roku to niesamowita esencja mineralności, wino słone jak kryształ morskiej soli, świeże jak bryza znad oceanu.

Nie dalej jak w środę w ramach Szkoły Wina Winicjatywy wśród win „wulkanicznych” zaprezentowałem Santorini Sigalasa w roczniku 2015 – okazało się najbardziej wulkanicznymeże wszystkich, niemal brutalnym w swej kamienności. Wczoraj zaś nowiutki, zabutelkowany miesiąc temu rocznik 2016 był dla mnie najlepszym winem wczorajszej degustacji win greckich w Warszawie. Ma chyba centymetr więcej owocu niż 2015, do owej niebywałej słoności wtrąca soczystą brzoskwinię. Tego trzeba spróbować! ♥♥♥♥♡

Pierwszym importerem Sigalasa w Polsce był 101win.pl, obecnie – Euro-Foods Polska. Wino dostępne w cenie 95–105 zł m.in. warszawskich sklepach Alewino, El GrecoAlkohole Konesera, a także w Stoccaggio w Krakowie. Polecam też usilnie lżejszą, tańszą (ok. 70 zł) i niemal równie mineralną wersję Sigalas AA (Assýrtiko – Athiri).Źródło wina: próbowane na degustacji publicznej.

Komentarze

 • Piotr Pietras

  Jak zaprezentował się Argyros na degustacji ogólnej?

 • Nie było go! Ostatecznie nie wystąpił.

 • Marcin Nowakowski

  Wojtek, ja chyba po każdej corocznej wizycie w Grecji będę Ci dostarczał nowe butelki do degustacji :)

 • Bardzo proszę, dla dobra nauki poświęcę się ;-)

 • GrzegorzC

  W Alkohole Konesera na Gocławiu ( https://www.facebook.com/alkoholekoneseragoclaw/#_=_ ) dostępne jest tylko Sigalas Assýrtiko/Athiri 2014 w promocyjnej cenie 42.30 PLN.

  https://uploads.disquscdn.com/images/3bea7058bb1dcea56046d978a19b65b5357e5e5f2ac52e470463b3afc2c7e084.jpg

  Na półkach dostępne są za to takie niespodzianki wygrzebane gdzieś z czeluści magazynów jak np. Tokaj Nobilis Kövérszőlő édes 2008, Tokaj Nobilis Sárgamuskotály félszáraz 2011 i 2012, Disznókő Szamorodni edés i száraz 2003, Disznókő Furmint száraz 2011 czy też Karádi-Berger Tokaj Furmint Selectio edés 2008. :-)

  Ps. Na Sigalas Santorini 2016 (lub 2015) muszę jednak zapolować, nie często zdarza się aby Red. Nacz. przyznał jakiemuś białemu winu: ♥♥♥♥♡ ;-)

 • Tylko się cieszyć z takiego sklepu!

 • Pius

  Mroczna sztormowa przygoda. Jeńców nie bierze, o litość nie prosi.
  Dzięki za rekomendację!!!