Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Worcestershire Cider

Komentarze
©
Półwytrawny.

Oldfields Orchard Worcestershire Cider Medium Dry

Dużo ostatnio pisaliśmy o polskich cydrach, czas wysadzić na chwilę nos poza własne podwórko. Znalazłam dwa dobre brytyjskie cydry z Worcestershire, a przy okazji także informację, że w XIV cydrem chrzczono dzieci – woda była wtedy ponoć bardziej zanieczyszczona…

Worcestershire Cider Medium Dry to miękki, muślinowy cydr pachnący gruszkami, kwiatami brzoskwini i miodem, lekko słodki w ustach, z dość wyraźną, przyjemną nutą ogryzka, częstujący nas pieczonym jabłkiem, którego smak zadomawia się w ustach na długo po przełknięciu.

©
Półsłodki.

Wersja Medium Sweet robi wrażenie konkretniejszej, bogatszej – to przez nieco wyższą zawartość cukru, który smakowite, cierpkawe zakończenie jednak bardzo dobrze równoważy.

Oba cydry dostępne są w sieci sklepów Kuchnie Świata, kosztują 13,50 zł (za 0,5L) i są objęte programem Taste of Britain, który wprowadza regionalne produkty brytyjskie na polski rynek.

Źródło: udostępnione do degustacji przez importera.

Komentarze