Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu (strona wejścia, czas trwania wizyty, klikane linki, strona wyjścia, itd.) za pomocą usługi Google Analytics lub podobnej. Zbierane dane są anonimowe – w żaden sposób nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

Opuść stronę

Pinot Bianco Sirmian 2012

Komentarze
Nals Margreid Alto Adige Pinot Bianco Sirmian 2012
Wino roku.

Nals Margreid Alto Adige Pinot Bianco Sirmian 2012

Jesień to sezon winiarskich przewodników. We Włoszech ukazuje się ich aż pięć, jednym z nich jest Gambero Rosso – znany również w Polsce z „latającego cyrku”. To kontrowersyjne wydawnictwo, które kiedyś dzieliło i rządziło we włoskim winie, dzisiaj raczej stara się poprawić nadszarpnięty wizerunek. Jego nagrodami – słynnym Tre Bicchieri – nigdy się narkotyzowałem, toteż wiadomość o tym, że Pinot Bianco Sirmian 2012 został według „Czerwonej Krewetki” białym winem roku 2014 we Włoszech przyjąłem z obojętnością. We Włoszech są tysiące fantastycznych win białych i pewnie kilkadziesiąt w równym stopniu zasłużyło na to wyróżnienie.

W czwartek dostałem jednak to wino do kieliszka. Wybór swoich etykiet prezentował importer Vini e Affini. No i padłem. to rzeczywiście fantastyczne wino, tryskające niesamowicie intensywnym smakiem szarej renety i zagrodowego masła. Dotknięte tego Pinot Bianco jest magiczne, a nie pamiętam aż takich emocji z poprzednich roczinków, które przecież degustujemy w Polsce regularnie. W dodatku Sirmian ma ten umiar, naturalną harmonię, która zapewniają górskie, alpejskie winnice Alto Adige. Rzadko to piszę, ale to wino rzeczywiście zasługuje na swoją sławę. Cena – 85 zł, kupisz w sklepie internetowym Vini e Affini oraz licznych zaprzyjaźnionych sklepach stacjonarnych.

Źródło wina: próbowane na degustacji publicznej. Właścicielka Vini e Affini Beata Gawęda jest jednym z udziałowców Winicjatywy. Ten tekst nie jest reklamą natywną.

Komentarze

Musisz być zalogowany by móc opublikować post.

  • Pawel

    Ale to 2010 czy 2012 ?? Bo na etykiecie i w tekscie inaczej :)

    • Wojciech Bońkowski

      Pawel

      2012. Ale nie mieliśmy dobrego zdjęcia tego rocznika.

  • Gołodnaja Utoczka

    Skoro nie Gambero Rosso to co by Pan polecił jako busolę w świecie win włoskich?

    * Punkty Luca Maroni
    * Punkty Veronelli Guide
    * Winogrona Duemilavini
    * Serduszka Merum, czy
    * Flaszki Guide de l’Espresso

    czy jeszcze coś innego?

    No bo chyba nie Parkera.

    • Wojciech Bońkowski

      Gołodnaja Utoczka

      Niewątpliwie najlepszym przewodnikiem po włoskim winach jest w tej chwili SlowWine, zarówno pod względem zakresu recenzowanych win jak i autorytetu komisji. Potwierdzi to każdy winiarzwe Włoszech. Na drugim miejscu Guida dell’Espresso. Na dalekim trzecim AIS. Luca Maroni to znany mitoman i kombinator i nikt poważnie nie traktuje jego strumienia świadomości.

      • Gołodnaja Utoczka

        Wojciech Bońkowski

        Dziękuję za odpowiedź. A widział Pan może gdzieś recenzje tych win, widziane we Włoszech na stacji benzynowej.

        To oczywiście żart.

  • denko

    „Ten tekst nie jest reklamą natywną”.(???) Naiwną też pewnie nie…-;)

  • Krzysiek Simsak

    Dla Krakowiaków: w sklepie La Wina, na Asnyka mają przecenę 25% na wszystkie wina z oferty(że też im opłaca sprzedawać po takim upuście?), sam zaopatrzyłem się w tego Pinot Bianco za 64 zł – taniej w Polsce się już chyba nie da.

  • Sstar

    Deo już dawno to przewidział, patrz foto, pisząc:
    http://www.sstarwines.pl/wino9108
    Zaprawdę powiadam wam,
    prędzej zrozumiem te krewetki niż tego Pinota :-))