Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Monkey Shoulder

Komentarze

monkey_shoulder

Monkey Shoulder Blended Malt Whisky

Należącą do koncernu William Grant & Sons marka bez wątpienia cieszy się zainteresowaniem głównie młodszego pokolenia miłośników whisky. Umiejętnie wypromowana, zawitała do barów i klubów na całym świecie, niejednokrotnie stając się częściej podstawą koktajli niż samodzielnym trunkiem. Nowoczesna strona internetowa i wygląd samej butelki również wyraźnie sugerują grupę docelową. Powstała stosunkowo niedawno kompozycja jest także liderem w swojej kategorii blended malt. Stało się tak, ponieważ wieloletni lider Johnnie Walker Green Label został z rynku wycofany.

Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z mieszanką różnych single maltów. Mimo braku oficjalnych wskazań możemy się domyślać, że są to należące do Granta Glenfiddich, Balvenie i Kininvie, symbolizowane na butelce trzema małpkami. Przynajmniej pierwsza z nich znana jest miłośnikom whisky bardzo dobrze. Sama nazwa mieszanki – „małpie ramiona” – nawiązuje do charakterystycznych wydłużonych ramion pracowników słodowni, odpowiedzialnych za przerzucanie łopatami jęczmienia i jest pewnym rodzajem uhonorowania ich ciężkiej pracy.

Nos: słodki; wanilia, cynamon, goździki, grzanka i żółte śliwki
Usta: maślane, słodowe, odrobinę pikantne
Finisz: przyjemny, delikatny, krótki
Ciekawostki: wszystkie trzy destylarnie, z których pochodzą składniki mieszanki, leżą tuż obok siebie.

Warto zwrócić uwagę na inne whisky z kategorii blended malt, ponieważ bardzo często są to interesujące autorskie kompozycje.

Monkey Shoulder jest dostępna w sklepach internetowych i stacjonarnych m. in. Fine Wine & Spirits, Piotr i Paweł, Winestory. Cena od 120 zł.

Źródło whisky: zakup własny autora.

Komentarze

 • Radek Rutkowski

  Najlepszy blend, jaki piłem – no ale nie piłem ich zbyt dużo :). W każdym bądź razie dobra opcja na zaznajomienie się z whisky (JW albo Ballantine’s nią na pewno nie są).

 • maciej.chracewicz

  „w każdym razie” – to jest poprawna forma.
  Nie ma sensu porównywanie Monkey Shoulder i Ballantine’s, bo o ile Ballantine’s to zwykły blend na który składa się nie tylko malt, ale też whisky zbożowa, to Monkey Shoulder to blended malt, składa się z mieszanki samych single malt, więc zawsze będzie bardziej „ekspresyjna”.

 • Radek Rutkowski

  Słuszne uwagi.