Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Matteo Braidot Cabernet Franc

Komentarze
Matteo Braidot Venezia Giulia Cabernet Franc
Zombie.

Matteo Braidot Venezia Giulia Cabernet Franc

Dawno nic nie publikowaliśmy w rubryce „Antywino dnia”. Trzeba przyznać, że poziom win na polskich półkach jest coraz lepszy. Ale co jakiś czas trafi się winiarskie zombie. No i trafiło się – w Almie, którą ostatnio wszak chwaliliśmy za smaczne hiszpańskie Syrah i chilijskie bąbelki.

Tym razem spróbowaliśmy Cabernet Franc z Friuli, bez rocznika, za 29,99 zł. Wiadomo, że Cabernet Franc, ze swoimi liściastymi, atramentowymi smakami to nie jest wino dla każdego. Ale w tym przypadku dominuje aromat… popielniczki. Od palenia papierosów jakikolwiek owoc w tym winie zdechł. Nie było go zresztą dużo, bo tak niedojrzałych gron do produkcji wina nie użyto już dawno. Moglibyśmy się rozwodzić nad strukturą, garbnikami, ewolucją w kieliszku, ale damy sobie spokój. Wy też.

Źródło: zakup własny autora.

Komentarze

 • Łukasz Dulniak

  O nie, hipster maruda!

 • Hipsterskie to (z całym szacunkiem) może być tylko sympatia dla tego niepijalnego wina ;-) Chyba że coś mi się przyśniło.

 • Łukasz Dulniak

  Sympatia jest uczuciem z gruntu ahipsterskim :)

 • Anonim

  E tam. Mi to wino bardzo przypomina Chinon Les Barnabes Olga Raffault tylko duzo mlodsze. Jest baaardzo podobne tylko takie… młodsze. :)

 • Mak Staw

  Ja piłem Cabernet Sauvignon z tej samej linii. Długo szukałem odniesienia dla tego specyficznego zapaszku i stanąłem na zbutwiałej gąbce do ścierania tablicy. Taka mieszanka zapachów stęchlizny, brudu i kredy.

 • denko

  Wino to niespotykane winno być refundowane (przez NFZ, MSZ*) kidającym często „dymka”, a nie od św. Tymka. Stosowane zamiast plastra, niechaj cieszy się hałastra. Pozostali zatwardziali: coraz droższe w Unii fajki- dajcie temu winu ‚lajki’!

  Jakoż Franc&Venezia-Giulia (oraz Anjou?,joł!), takoż Negroamaro&Apulia. Katalonia też się zdarza na przykładzie egzemplarza: http://www.sstarwines.pl/sample.php?inc=note.php&note=14217

  Ja tam lubię te klimaty, przeca raz rodyła maty! Życie nada brać na full, furda ewentualny ból!(tutaj: głowy, początkowy)

  Na tym kończę mą narrację… Dzięki za rekomendację!;-)

  d.

  *=IMHO

 • denko
 • denko

  http://sstarwines.pl/sample.php?inc=note.php&note=14217
  Adminowie, przybywajcie! jeśli i teraz nie zadziała.

 • Linki ze Sstarwines od zawsze wykazują skłonność do autodestrukcji.
  Ale od czego są skracacze: http://tnij.org/d8cjo3a

 • denko

  O to,to. Dzięks!