Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Raz do roku

Komentarze

Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia zdarza mi się sięgać po alkohole inne niż zazwyczaj. Wielopokoleniowe rodzinne spotkania wymuszają  zaopatrzenie się w większą ilość rzeczy łagodnych i słodkich. Wszelkiej maści likiery trafiają wtedy w moje ręce z przeznaczeniem dla babć i cioć, ale równie często dla młodszej części rodziny zaciekawionej nowościami na stole.

Old_Pulteney_Stroma_Whisky_Liqueur_detail

Old Pulteney Stroma Liqueur – destylarnia Old Pulteney leży na północnych rubieżach Szkocji. Jest jedną z najbardziej wysuniętych na północ destylarni na stałym lądzie. W związku z tym duży wpływ na smak tutejszych trunków ma otaczające morze: whisky Old Pulteney charakteryzują się wyraźnymi nutami słonymi przy zachowanej owocowości. Nazwa Stroma pochodzi o nordyckiego „wyspa w strumieniu” i odnosi się do niebezpiecznych prądów morskich w tej okolicy. Latarnia morska Stroma ma za zadanie ostrzegać marynarzy przed niebezpieczeństwem. Sam likier mimo 35% alkoholu jest niezwykle delikatny i lekki, pełen aromatów wanilii, toffi, owoców i przypraw.

Edradour Cream Liqueur – najmniejsza destylarnia w Szkocji, o której pisałem jakiś czas temu, ma w swojej ofercie nie tylko whisky. Produkowany tam likier to połączenie whisky single malt i szkockiej śmietanki, doskonała alternatywa dla popularnego Bailey’s. Aksamitny, aromatyczny i bardzo świąteczny.

gordons-gin-sloeguide-sloelanding_bg

Gordon’s Sloe Gin – jeden z najpopularniejszych ginów na świecie w odsłonie zupełnie egzotycznej dla polskiego konsumenta. Tradycyjna mieszanka ginu i tarniny to dla Brytyjczyków alkohol równie ważny co Pimm’s. Świadczy o tym mnogość wszelkiego rodzaju konkursów – ze Sloe Gin World Championship na czele. Połączenie owocowej kwasowości i ginu idealnie nadaje się na bazę do koktajli lub do podawania na lodzie. Wszystkim, którzy zakochają się w tym smaku, polecam jego kolejną odsłonę – śliwkowy Damson Gin.

Komentarze