Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Gadiva Branco 2015

Komentarze

Lavradores de Feitoria Douro Gadiva Branco 2015

Tego wina zabrakło we wszystkich Biedronkach, które odwiedziłem w zeszłym tygodniu, choć widnieje w gazetce bieżącej oferty portugalskiej tej sieci. Na szczęście Biuro Prasowe Biedronki przyszło mi w sukurs i podesłało butelkę do degustacji. Warto było! Wino jest naprawdę udane jak na swoje ambicje i cenę 16,99 zł. Czyste, lekko mineralne, gruszkowe i jabłkowe, z niezłym „ciągiem”. A przede wszystkim nie jest mdłe i nudne, jak pozostałe białe z tej oferty Biedronki w podobnej cenie – Ravasqueira, Loios, Vimioso czy nawet Pé Branco. Oczywiście cztery wymienione marki pochodzą z południa Portugalii, a tutaj mamy dolinę Douro, która w produkcji win białych ma całkiem sporo sukcesów – nawet na tym poziomie robi to różnicę. Dobry zakup! ♥♥♡

Źródło wina: nadesłane do degustacji przez Biedronkę.

Komentarze

 • Precor

  A co tam panie w Lidlu? Dostaje w d*psko od Auchan, Biedronki, a w TV tylko reklamy jacy to ludzie rewelacyjni u nich pracują. A tajemnicą poliszynela jest, ze to najbardziej mobbingującą firma handlowa na rynku.
  Bedą jakies nowe wina od Niemca? Ktoś, coś?

 • Ma być wkrótce nowa Francja i Węgry, degustacja prasowa w ten piątek, oczywiście będziemy informować.

 • Piotras

  Tego wina to chyba z lupą szukać… bo także w kilku Biedronkach w moim regionie (Wlkp.) i to w drugim tygodniu akcji nadzwyczajnie brak. Pewnie nie dojechało na czas. Trudno, a chciałem zdegustować obie chwalone Gadiv’y, została przynajmniej czerwona.

 • No mnie się tak wydawało po 4 dniach bezskutecznego poszukiwania tego wina w różnych Biedronkach, ale kiedy to napisałem w tym wątku: http://winicjatywa.pl/auchan-festiwal-wina-2016-dopisek/

  to spotkał mnie tzw. hejt, szczególnie ze strony pewnej Olgi, która broniła dostępności Gadivy jak niepodległości.

 • Piotras

  Widziałem tę zapalczywą dyskusję ;) tam coś nawet o zdjęciach było, ale bez kontynuacji, więc chyba jednak trzeba założyć, że wina nie ma. Chyba, że ktoś ma bardziej sprawdzone info.

 • GrzegorzC

  Warszawa – Miedzeszyn, ul. Patriotów róg Lawinowej, na początku tego tygodnia widziałem kilka butelek.

 • bw

  W Ciechanowie przy ulicy Tatarskiej też są oba rodzaje i nie jestem pewien, czy nie były tam niemal od początku oferty.

 • Ewa

  Pił ktoś już Zimorodka?
  Kolejne Sommelier poleca, wydaje się być ciekawym winem za 18 zł.

  Unfortunately your image upload failed. Please verify that your image is in a supported format (JPEG, PNG, or GIF) and under 5MB. If you continue seeing this error, please try again later.