Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Kursy o winie

Wino jest tylko dla snobów i koneserów? Bzdura! Tak naprawdę w winie chodzi o przyjemność. A będzie ona większa, jeśli nauczysz się poruszać swobodnie w świecie wina i rozpoznawać jego podstawowe rodzaje.

Jak degustować wino? Czym kierować się przy zakupie? Jak rozpoznać smak wina jeszcze przed otwarciem butelki? Co to są siarczyny? Czy ciężar butelki świadczy o jakości? Czy kieliszki są ważne? Czym się różnią wina włoskie od francuskich, europejskie od tych z Nowego Świata? Jak dobierać wino do jedzenia?

Na te wszystkie pytania odpowie Szkoła Wina Winicjatywy. Redaktorzy portalu, doświadczeni degustatorzy i edukatorzy wprowadzą Was w świat wina i nauczą, jak podchodzić do niego ze swobodą i znawstwem. Wiedza o winie bez ściemy! Żadnego oceniania przejrzystości wina pod kątem 45° na białym tle – zamiast tego praktycznie, kompetentnie i na luzie.

Obecnie prowadzimy regularne kursy na dwóch poziomach zaawansowania, odbywające się 3-4 razy do roku (kurs składa się z 5-7 cotygodniowych spotkań). Na zamówienie organizujemy również kursy na dowolny temat, a także wyjazdy enoturystyczne do regionów winiarskich.

Lista najbliższych kursów poniżej.

Wojciech Bońkowski, redaktor naczelny

Nasi eksperci

bonkowski

Wojciech
Bońkowski

więcej
Ewa Rybak ikona

Ewa
Rybak

więcej
jagoda

Marcin
Jagodziński

więcej
_MG_0059a

Izabela
Kamińska

więcej
©

Maciej
Nowicki

więcej
dobry

Krzysztof
Dobryłko

więcej

Najbliższe kursy

Kategorie