Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Greyrock Sauvignon Blanc 2015

Komentarze

Greyrock Hawkes Bay Sauvignon Blanc 2015

Greyrock Hawke’s Bay Sauvignon Blanc 2015

W najnowszej ofercie Biedronki – winach jednoszczepowych – mamy powrót ulubieńca mas: nowozelandzkiego Greyrocka. A właściwie nie powrót, bo w odróżnieniu od poprzednich roczników Greyrock 2015 był dostępny w Biedronce właściwie cały rok. Ja do niego podchodzę n-ty raz i po raz kolejny mam jakąś przyjemność (w odróżnieniu od Maćka Nowickiego, któremu przeszkodził cukier).

Cukru resztkowego tu faktycznie nie brakuje – nie dajcie się zwieść, to taki nowozelandzki sposób na tanie zadowolenie konsumenta. Ale jest też świeżość, agrest, grejpfrut i ogólna energia. Wino nie jest takie bardzo tanie (24,99 zł), ale jednak lepsze niż niemal wszystkie dyskontowe wina białe w tym przedziale. Pije się to dobrze po otwarciu, na drugi i trzeci dzień (trzymając wino w lodówce, oczywiście), do jedzenia i bez. Nie ma tu z pewnością wielkiej głębi ani złożoności, ale jest soczystość smaku i dobre wykonanie. Jestem więc na tak. Pytanie tylko, dlaczego po roku wciąż pijemy rocznik 2015 – naprawdę już pora, by nowy przypłynął z antypodów. ♥♥♡

Aha, i uprzedzam nieuchronne pytania, dlaczego tyle serduszek, a nie ♥♥♥. Na ten temat debatowała komisja złożona z degustatorów o łącznym ponad 40-letnim stażu. Ostatecznie stwierdziła, że niezależnie od ocen Raymonda Chana Greyrock Sauvignon Blanc 2015 zasługuje najwyżej na 84,65 punktu w 100-punktowej skali, a nie na 85,15.

Źródło wina: udostępnione do degustacji przez Biedronkę.

Komentarze

 • Krzysztof Majer

  Greyrock 2015 jest na półkach od 5 miesięcy a nie od roku. https://domowydoradcawina.wordpress.com/2016/05/21/dobry-sauvignon-blanc-z-biedronki/

 • Wystarczy kliknąć link zawarty w naszym tekście, zamiast wklejać własny, żeby przeczytać naszą recenzję Greyrocka 2015 z listopada 2015.

 • Krzysztof Majer

  Ja mam inny link do waszego wpisu z 30 maja gdzie napisane jest że „Nieco niespodziewanie, w niektórych sklepach poukrywany pomiędzy butelkami z wcześniejszego rocznika, w Biedronce pojawił się Greyrock Sauvignon Blanc 2015.” http://winicjatywa.pl/greyrock-sauvignon-blanc-2015-biedronka/
  A propos, to dlaczego mój blog został „wycięty” z blogosfery?

 • Nawet najgorszych blogów z zasady nie „wycinamy” z blogosfery, więc może Pan spać spokojnie.

 • Lukasz Stablewski

  Nie znam się na biznesie winiarskim, ale zaciekawiło mnie, ze 4 dni temu to samo wino w australijskim markecie widziałem w cenie 16 AUD, czyli około 45 PLN.

 • Krzysztof Majer

  Dobry Pan. Ha, ha. Dzięki temu ma Pan spokój ode mnie na Winicjatywie. Inaczej musiałbym umieszczać wiele linków w komentarzach. A tego do tej pory nie robiłem. Dzisiaj umieściłem dopiero dwa linki. A jak Pan wie, wpisów mam bardzo dużo. Ha, ha.

 • Fern Ridge

  No właśnie. Miejmy nadzieję, ze wkrótce King of Savvys in Poland odwiedzi nas w nowym roczniku 2016!

 • Paweł

  2015 był na jesieni zeszłego roku. Kupiłem wtedy naście butelek.

 • Krzysztof Majer

  Jak wiemy w różnych Biedronkach wina pojawiają się w różnych terminach. U
  mnie pojawiło się w maju 2016. U red. Nowickiego widocznie także. Na
  pewno przydałby się już nowy rocznik. Dzieje się zbyt dużo, aby sięgać wielokrotnie po to samo wino.

 • TomaSz

  Czyli, że de facto było jeszcze tańsze niż w PL, jako że średnie wynagrodzenie australijczyka to ok. 5200 dolarów (najniższe – 2560). Więc ile za średnią (względnie minimalną) pensję może kupić sobie tego nektaru Polak, a ile Australijczyk?…

 • Maka Be
 • Fern Ridge

  Wow !!!!!
  No to można zrobić degustację pionową!
  Może bedą w końcu zasłużone trzy kiery??!

 • Pytanie za sto punktów zatem brzmi: na jaką cholerę Biedronka udostępnia Winicjatywie do degustacji 2015, jeżeli mają na półkach 2016? Zakładam, że paczka nie przyszła do redakcji pól roku wcześniej.

 • TomaszM

  Przecież Greyrock SB 2015 był juz oceniany przez Pana Wojciecha i miał trzy serca.
  Mamy rozumieć ze Panu Nowickiemu nie smakował i dał dwa serca i średnia jest dwa i pol serca?
  PrWciez to wino bije na głowę większość polskich białych warzywnych win ocenionych przez Pana Nowickiego na cztery serca i wyżej.

 • Paweł

  Jak smakuje to czemu nie? Zwłaszcza jeśli sprawdza się z ulubionymi daniami.

 • Na logikę ja bym to rozumiał, że czasy kiedy on zasługiwał na 3 serca już minęły. Za 5 lat dostałby trupią czachę, bo nic by w nim z żywotności i świeżości nie zostało.

 • Krzysztof Majer

  Lepsze jest wrogiem dobrego. Na tym polega postęp. Jest jeszcze morze wina nieodkrytego. Szkoda „czasu” na powtórki. To jest moje motto.

 • Wio

  Niby tak…
  Jednak niekiedy lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu…

 • Krzysztof Majer

  Kilka razy stałem w Biedronce przed półkami i nie było co wybrać, wiec się w sumie nie dziwię. Dubicz Friz Harslevelu 2008 w Lidlu za 24,99 zł jest według mnie dużo lepsze.

 • Ta logika, jak widać, jest poza zasięgiem wielu komentujących.

 • Proszę wybaczyć wyrażenie, ale chyba miał Pan zwidy, bo Greyrock Marlborough czyli droższa wersja tego wina kosztuje w sklepach alkoholowych $11.99 (https://www.vintagecellars.com.au/White%20Wine/greyrock-marlborough-sauvignon-blanc-750ml_6549071 )
  a w markecie pewnie jeszcze taniej. Hawkes Bay sprzedawany jest wg mojej wiedzy tylko w Europie.

 • Fern Ridge

  Tiaa… Co to za logika? Maturity chart w kształcie sinusoidy? Najpierw trzy serca, po pół roku dwa, a po roku dwa i pół. Kupy się to nie trzyma.

 • Pan widzę anglojęzyczny, więc podsunę jeszcze dwa przydatne wyrażenie: bottle variation, taster consistency i personal preferences.

 • Fern Ridge

  Hola, hola, najpierw pan sugeruje ze rożne oceny to kwestia upływu czasu, a teraz to juz bajanie o nierównych butelkach? To ta logika?
  Co do personal preferences zgoda, ale w kraju w którym mieszkam recenzent który dawałby tak jak pan Nowicki 5-10 punktów więcej, bo wino jest z jego kraju, a on odwiedził winnice ocierałby się o śmieszność.

 • Nie wiem w jakim kraju Pan mieszka, ale w Anglii uważają że ich wina musujące są już lepsze niż szampany, a w Szwajcarii że robią lepsze Pinot Noir niż Niemcy

  A co do ocen – różnice między butelkami, ewolucja wina w butelce, preferencje degustatorów to tylko kilka czynników które wpływają na ocenę, pozostałe to ciśnienie atmosferyczne, typ kieliszka, kolejność degustowanych win, temperatura wina, pH w jamie ustnej degustatora, faza księżyca, nie wiedział Pan o tym?

 • Fern Ridge

  Podyskutuję jeszcze jak Pan ochłonie, bo widzę, ze jest Pan poirytowany, że kupił Pan i ocenił 2015 zamiast 2016…

 • Poirytowany? Wręcz przeciwnie – niczego nie musiałem kupować, rocznik 2015 przysłała mi Biedronka i bardzo przyjemnie się popijało te 84 punkty.
  Po Panu (Pani?) widzę natomiast jakieś niezdrowe podniecenie dowcipem z niemiłosiernie długą brodą, że to samo wino można różnice ocenić w różnych sytuacjach. Ale przecież uczymy się każdego dnia, prawda?

 • Krzysztof Majer

  Dlaczego pan kłamie? Mój blog został wycięty. Kompleksy trzeba leczyć a nie cenzurować niewygodne blogi.

 • Swoją impertynencją zachęca nas Pan, żeby wprowadzić zmiany w dotychczasowej polityce prezentowania blogów.

  A ponadto Pański blog przestał się wyświetlać na Winicjatywie z powodu błędu w kanale RSS po Pana stronie – w silniku Winicjatywy wszystko jest skonfigurowane prawidłowo. Czyli to nie my, tylko Pan sam się „wyciął”. Co uważam zresztą za zasłużoną ironię losu.

  https://uploads.disquscdn.com/images/e0b39586323fca392db2d401958bcd30163bcd4ae1d58289b12feb5e75ed0af8.png

 • valdano

  Czy te slowa p.Marka- ;Widzę że twój blog został wycięty z linkowania na Winicjatywie, oj oj Red.Nacz. jest pamiętliwy i mściwy…; az takie spustoszenie zrobily w panskiej glowie?W odpowiedzi pan pisze-:Dokładnie. Brak słów. Do tego jeszcze kłamie, że tak nie jest: Nie wstyd panu wysnuwac takie oszczerstwa?Natomiast zdanie:Kompleksy trzeba leczyć a nie cenzurować niewygodne blogi:,bez poznania przyczyny to delikatnie mowiac glupota.

 • A gdzie te słowa przepraszam?

 • Krzysztof Majer

  Nikt nie jest wolny od błędów. Teraz nie jestem w stanie tego zweryfikować. Możesz nazywać to głupotą. Ciągłe Panowanie w dyskusji jest męczące. Dlatego skracam dystans. Oczywiście że jest mi wstyd, że dostało się red. Bońkowskiemu bez powodu. Ja napisałem email do red. kilka dni temu. Może gdyby odpowiedział wcześniej nie doszłoby do eskalacji. Pozdrawiam

 • valdano

  Takie to proste ,ale trzeba by bylo przyznac sie do delikatnie mowiac duzego nietaktu.Coz -roznica klas. pozdrawiam:)

 • Krzysztof Majer

  Nie wiem kogo to błąd bo nie mam teraz możliwości tego zweryfikować. Nie wiem co Pan uważa za ironię losu? Rozumiem, że sobie zasłużyłem bo jestem niegrzecznym chłopcem? Wrzucanie tego typu uwag w komentarzach i Pana wpisach powoduje że czasem z Panem polemizuję. Już nie ma tym forum, bo to nie ma większego sensu, tylko poprzez mój blog. Jeżeli wprowadzi Pan cenzurę, to wystarczy o tym otwarcie napisać. Wystarczy zastosować jasne kryteria i tyle. Bardzo Pana przepraszam za niesłuszne posądzenie o cenzurę. Jeżeli to się potwierdzi to opublikuję przeprosiny także na moim blogu. Pozdrawiam

 • Źle się wyraziłem, chodziło mi o:
  A gdzie te słowa [Widzę że twój blog został wycięty…], przepraszam?

  ;-)

 • Kilka dni temu, czyli wczoraj.

 • Wszyscy z zapartym tchem czekają na dalszy ciąg tego fascynującego wątku na Pańskim blogu.

 • valdano

  Dobre :-)

 • Krzysztof Majer

  Sprawdziłem wyniki w czytniku http://feedreader.com i nie ma żadnego problemu z wyświetleniem mojego feeed.
  Na pewno błąd nie leży po mojej stronie. Każdy może to sprawdzić
  poprzez http://feedreader.com/online. Ja sprawdziłem to dzisiaj rano i
  wyświetliło mi się 10 ostatnich wpisów. Co się dalej dzieje po takim
  komunikacie? Czy wtedy czytnik ponawia próbę po godzinie, następnego
  dnia, czy czeka aż ktoś kliknie „sprawdź”? Błąd nie leży po mojej
  stronie, nie leży po Pana stronie, a pies zdechł. Gdyby Pana odpowiedź
  od razu była rzeczowa, to by nie doszło do niepotrzebnej eskalacji.
  Zalecam mniej wyniosłego sarkazmu a więcej rzeczowości. Pozdrawiam.

 • Krystyna

  Czy bedzie recenzja rocznika 2016?

 • lemon

  A pił ktos juz tego nowego malbeca?
  Wyglada jak od Uli Metzgera. Umknie wykupiony, powinien być OK, bo unwooded 2016.