Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Girolamo Russo Etna 2012

Komentarze
© DomaineLA.
© DomaineLA.

Girolamo Russo Etna Rosso ’a Rina 2012

Dwa tygodnie temu polecałem świetne nowości z katalogu mikroimportera Winemates. Najlepsze (z niedawno degustowanych) wino zostawiłem sobie na deser. Jest to czerwona Etna od producenta, który w ostatnich sezonach ekspresowo dołączył do czołówki tej apelacji. To widać zresztą już po jego podstawowym ’a Rina – jest wprost fenomenalnie soczyste i robi naprawdę duże wrażenie. Wyobraźcie sobie coś w rodzaju śródziemnomorskiego Barolo, czyli bogaty, balsamiczny, pachnący kwiatami i dojrzałymi wiśniami owoc, ale oparty na sporym alkoholu (14,5%), z lekko dżemowym charakterem. Czuć w tym winie upał Sycylii, chłód wysoko położonych winnic na Etnie, mineralność wulkanicznej lawy, słodycz dojrzałości. Hit nad hity! A lekko schłodzony polecam także w sezonie letnim do takich dań jak kotlety jagnięce czy grillowany tuńczyk. ♥♥♥♥♡

Dostępne za 115 zł u importera Winemates oraz w sklepach i restauracjach współpracujących, m.in. Winemates w Warszawie.

Źrodło wina: udostępnione do degustacji przez Alewino.

Komentarze