Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

!Vin Riesling 2015

Komentarze

Die Weinmacher !Vin Riesling forster ungeheuer Spatlese trocken 2015

Die Weinmacher !Vin Forster Ungeheuer Riesling Spätlese trocken 2015

Wprawdzie Tygodnie Rieslinga oficjalnie się już skończyły, ale na rynku trwa wysyp nowości z tego szczepu. Tym razem wina te zadebiutowały w ofercie łódzkiego Klubu Wino – to pierwsze niemieckie wina z własnego importu. Michał Rutkowski sięgnął po butelki ze spółdzielni Die Weinmacher Niederkirchen z Palatynatu. Założona w 1901 r. przez 36 winiarzy dziś skupia ich 456, gospodarujących na 412 hektarach.

Niedawno Marcin Jagodziński przywoływał opinię, że to właśnie rieslingi z Palatynatu są najwyższym wcieleniem tego szczepu w Niemczech – próbując tych win nie sposób się z tą tezą nie zgodzić. !Vin Forster Ungeheuer Riesling to wino wytrawne (niech Was nie zwiedzie określenie Spätlese – w tej kategorii powstają także wina trocken) ma bardzo delikatny, brzoskwiniowy bukiet, w smaku zaś bardziej niż owoce dominują aromaty mokrego kamienia i wszechobecna mineralność. Świeży i bardzo intelektualny styl wina, wręcz proszący o jedzenie (jest okazja, w Klubie Wino nastąpiła właśnie kolejna zmiana menu). Za 54 zł robi naprawdę duże wrażenie. ♥♥♥♡

Die Weinmacher Deidesheimer Kieselberg Riesling Spätlese lieblich 2013

Na półkach zagościła też wersja z cukrem resztkowym – Deidesheimer Kieselberg Riesling Spätlese lieblich 2013. Klasyczna, jeszcze nie nazbyt intensywna nuta naftowa w bukiecie, a potem przyjemne, dojrzałe owoce. Z pewnością słodsze, ale nie aż tak bardzo słodkie, więc wino będzie dobrze pasowało do niezbyt słodkich deserów – jak choćby szarlotki, a także do mocniej przyprawionych dań kuchni azjatyckiej. Bardzo dobrze zrównoważone, na co zresztą wskazują liczby: 37,6 g cukru, prawie 8 g kwasu, 9,5% alkoholu. Za 54 zł warto! ♥♥♥+

Die Weinmacher Edition Caractere Riesling trocken 2015

Oba wina szkoda byłoby jednak zabierać na niezobowiązujący piknik czy relaks na tarasie. W takich sytuacjach lepiej sięgnąć po Rieslinga 2015 z linii Charactere. Świeży, soczysty, pełny cytrusów, z przewijającymi się nutami tropikalnych owoców i fajną, szczypiącą w język kwasowością. Nic tylko schłodzić i pić (39 zł). ♥♥♥

A w nowym menu m.in. tatar z tuńczyka. © Maciej Nowicki.
A w nowym menu m.in. tatar z tuńczyka. © Maciej Nowicki.

Importerem win jest Klub Wino, można je nabyć tamże, wkrótce dostępne będzie także w kilku łódzkich restauracjach. Zakup wysyłkowy możliwy po kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Źródło win: zakup własny autora.

Komentarze

 • Sławomir Hapak

  Cny Redaktorze Nowicki!
  Przypomnę tylko nieśmiało, że wspomniany red. Jagodziński w swojej wypowiedzi na temat najwyższości rieslingów z Palatynatu powołał się na opinie niejakich „niektórych”.
  Nie wiem jak Panu, ale mnie się wydaje, że „niektórzy” nie są na tyle mocnym autorytetami,
  by na ich wypowiedziach budować aż tak śmiałe tezy…
  Miłego Dnia!
  ;-)