Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Cydr Lubelski Antonówka Niefiltrowany 2016

Komentarze

 

Cydr Lubelski Antonówka Niefiltrowany 2

Ambra S.A. Cydr Lubelski Antonówka Niefiltrowany 2016

Już jutro w Lublinie odbędzie się Lubelskie Święto Młodego Cydru, sympatyczna cydrowa impreza, którą w zeszłym roku recenzowałem tutaj. Główną rolę na tym święcie gra Cydr Lubelski, a jedną z atrakcji jest debiut nowego produktu w gamie tego producenta – roku temu była to Antonówka, która zresztą zagościła potem na stałe na sklepowych półkach. W tym roku debiut też będzie – będzie to kolejna Antonówka, tyle że niefiltrowana, czyli swego rodzaju połączenie dwóch Cydrów Lubelskich, które w tegorocznym degustacji panelowej wszystkich polskich cydrów oceniliśmy wysoko.

Dostałem przedpremierowo ten cydr do degustacji i też wypada dobrze. Jest młody – sok pochodzi z tegorocznych, sierpniowych zbiorów – i „chrupki”: mocno gazowany i na tyle kwaskowaty, że trudno uwierzyć w jego „półsłodki”, jak deklaruje etykieta, charakter. Jest w zasadzie wytrawny, z lekko słodką nutą, ale jednak zdominowany przez nuty kwaśnego jabłka. Czysty, choć bezpieczny, w porównaniu do mętno-groźnych win cydrów rzemieślniczych. Ze swoich dwojga rodziców przypomina raczej Lubelską Antonówkę, która też jest mocno kwaskowata (w nowej edycji mamy jedynie ciut mniej alkoholu – 3,5%), niż Lubelski Niefiltrowany, który wydał mi się trochę słodszy i przez to ciekawszy.

1000 litrów Niefiltrowanej Antonówki jest do zdobycia tylko na Lubelskim Święcie Młodego Cydru w ten weekend – do sklepów nie trafi. Produkt kolekcjonerski! ♥♥♥

Źródło cydru: nadesłany do degustacji przez producenta.

Komentarze

 • SJP

  A Lubelski Niefiltrowany to da się w ogóle gdzieś kupić? Ktoś go widział w jakimkolwiek sklepie?

 • Jest tylko w Tesco. I jest.

 • SJP

  Ok. Sprawdzę zatem jeszcze raz. Dwa tygodnie temu nie było. Były wszystkie inne, ale tego nie.

 • Cydr polubiłem od niedawna, więc wszelkie nazwy nic mi nie mówią, a wręcz większość wypitych przeze mnie pochodziła z własnego wyrobu. Wyszła kwaśna ta Antonówka? To dla mnie idealnie :D

 • Krzysiek

  Ja mam jakiegoś pecha, bo skrupulatnie szukałem w 3(!) sporych sklepach Tesco w Krakowie i w każdym były tylko te klasyczne albo miodowe, odmianowych, czy niefiltrowanego brak, a kurde bardzo chciałbym spróbować.

 • Może po prostu się skończył?

 • G

  Kilka dni temu kupowałem Lubelski Niefiltrowany w Tesco na Prokocimiu

 • Ciekawe, jak go dystrybuuję po sklepach. Ja w żadnym naszym Tesco nie widziałem Antonówki, ale Niefiltrowany wala się paletami.