Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Corcova Réserve Cabernet/Merlot 2009

Komentarze

Corcova Reserve Cabernet Sauvignon Merlot 2009

Cramele Roy & Dâmboviceanu Mehedinți Corcova Réserve Cabernet Sauvignon/Merlot 2009

Salon Win Karpackich nie zwalnia tempa. Po raz kolejny zdumiał mnie triem doskonałych win z… Rumunii. (Poprzednie to Cadarcă i Furmint z Wine Princess). to trzy wina z winiarni Corcova, której tanią serię Jirov recenzowałem już tutaj. Corcova Réserve to jednak zupełnie inna bajka – wina na wskroś poważne, skoncentrowane, pełną gębą europejskie, z dobrze użytą beczką i świetną równowagą. Dobrze wypada nawet Corcova Réserve Pinot Noir 2011, choć to przecież trudny w realizacji szczep: wino jest gęste, pieprzne, lekko beczkowe, ale zachowało czereśniową lekkość prawdziwego Pinota.

 Corcova Réserve Pinot Noir 2011

Lepszą propozycją jest jednak Réserve Syrah 2011. W ciemno nawet doświadczony degustator spokojnie wziąłby je za Syrah z Langwedocji z całkiem ambitnej półki. Mielony biały i czarny pieprz z dobrą kwasowością, gęsto utkana materia, alkoholu akurat tyle ile trzeba (14,2%). trochę beczki, ale dobrej jakości (a nie suchej zielonej szczapy, straszącej w wielu „rezerwach” z Europy Wschodniej). Zdecydowanie warte 69 zł.

 Corcova Réserve Syrah 2011Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Réserve Cabernet Sauvignon/Merlot 2009. Może to sprawa dwóch dodatkowych lat dojrzewania, a może tego, że w południowej Rumunii Cabernet i Merlot naprawdę dobrze dojrzewają. Kosztujące 69 zł wino smakuje jak Médoc Cru Bourgeois za 99. Bogate, gładkie leśne owoce z odrobiną kredowego chłodu, liczne, ale miękkie garbniki, dużo koncentracji, ale zero przesady, kultura i przyjemność. Jestem zadziwiony.

Importerem jest Salon Win Karpackich, wina do kupienia w sklepie internetowym (kliknij linki powyżej), w Dworze Kombornia oraz w DeliWine & Coffee w Rzeszowie.


Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

Komentarze

 • Robert Mazurek

  Znakomita nazwa.

 • Marcin Czerwiński

  W Hiszpanii, Bodegas Megia e Hijos robią wina pod marką Corcovo. Czyżby plagiat? ;)

 • Radek Rutkowski

  I po co tego pinota do beczki? :/

 • To pytanie zadają sobie od tysiąca lat w Gevrey i Pommard.

 • Radek Rutkowski

  Cała reszta świata już znalazła odpowiedź ;).

 • Marcin Czerwiński

  Zdziwiłby się Pan, jak dobrze użyta beczka może podrasować smak pinota ;)

 • Radek Rutkowski

  Nie stać mnie zapewne na takie zbytki, skoro te z kadzi operują w wysokich jak na mnie pułapach cenowych :).

 • AngelFly

  Zapraszam na stoisko Salonu podczas EnoExpo. W piątek naszym gościem będzie właściciel winnicy, z którym będzie można porozmawiać (również po polsku) i spróbować jego win. Wśród win najnowszy nabytek – Chardonnay z linii Corcova Reserva.