Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Carra di Casatico Malvasia 2015

Komentarze

carra-di-casatico-colli-di-parma-malvasia-frizzante-2015

Carra di Casatico Colli di Parma Malvasia Frizzante 2015

Bardzo oryginalne wino musujące. Wytrawne – Malvasia z Emilii jest często półsłodka – ale niezwykle aromatyczne, mandarynkowo-egzotyczno-kwiatowe, czym się wybitnie odróżnia od neutralnego Prosecco. Delikatnie kwasowe, ale przyjemnie owocowe i niesamowicie pijalne. W dodatku kosztuje tyle co przeciętne Prosecco – 33,90 zł – a naprawdę bije je na głowę. Idealne winomańskie wino na Karnawał! ♥♥♥

Gdy parę lat temu odwiedzałem w Parmie fabrykę miejscowej pameńskiej szynki i do jakiegoś 30-miesięcznego egzemplarza podano mi właśnie tę Malvasię, poczułem rozkosz, jaką zapewnia tylko absolutnie doskonałe połączenie jedzenia i picia. Colli di Parma to jednak tak malutka apelacja, słabo znana nawet we Włoszech, że nie liczyłem, że kiedykolwiek zobaczę te wina na polskich półkach. A jednak są, i to po świetnych cenach – do spróbowania również Lambrusco oraz wina bez bąbelków, m.in. Sauvignon Blanc i Cabernet Sauvignon. Brawa za ten wybór dla warszawskiej sieci delikatesów (8 sklepów w całym mieście) Piccola Italia.

Źródło wina: zakup własny autora.

Komentarze

  • Marcin Jagodziński

    Od tego samego producenta gęste, jagodowe lambrusco, też polecam.

  • To wino Winicjatywa pochwali jutro ;-)