Winicjatywa zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Treści na Winicjatywie mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356).

Winicjatywa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się przed innymi o najlepszych winach, promocjach i degustacjach.

Opuść stronę

Polub nas na Facebooku! Bieżące informacje, ciekawostki i konkursy.

Astrolabe Province Sauvignon Blanc 2015

Komentarze

Astrolabe Marlborough Province Sauvignon Blanc 2015

Astrolabe Marlborough Province Sauvignon Blanc 2015

Astrolabe to projekt winiarza Simona Waghorna, który po zdobyciu szlifów w Australii założył swoją własną winnicę w nowozelandzkim Marlborough w 1996. Nazwał ją Astrolabe na cześć statku francuskiego podróżnika Dumonta d’Urvilla, który przybił do brzegów Marlborough w 1827 roku. Astrolabe to również słowo oznaczające kompas, a samemu autorowi nazwy kojarzy się z przygodą i wiatrem we włosach.

Ostatnio wykorzystałam to wino na jednej z naszych lekcji w ramach szkoły Winicjatywy. To wzorcowy przykład zelandzkiego sauvignon. Energetyczne i napięte, pachnące agrestem, marakują i trawą cytrynową. Z lekką goryczką w końcówce i dość wysoką kwasowością, która prosi o proste danie z owocami morza.

Coś jest w tych nowozelandzkich sauvignon blanc, że zachęcają do hedonizmu, a że jesień nie rozpieszcza, to chociaż w zaciszu kuchni można popodróżować. ♥♥♥♥

Polecamy też bardzo inne wina tego producenta dostępne w Polsce: Pinot Gris 2015Albariño 2015 (!!!) oraz dwa Sauvignon z wyższej półki: Awatere Valley 2015Taihoa Vineyard 2013.

Cena: 74 zł – normalna za dobre NZSB w Polsce. Importerem jest Wines United, wino dostępne w sklepie South Wine w Warszawie.

Źródło win: zakup własny Winicjatywy.

Komentarze

  • Świetne wino, a do tego w świetnej cenie

  • Artur Szklarczyk

    To wino w kategorii turbo-NZ! Do pokochania natychmiast! ;)